Jeden svět on-line: Rozvojová pomoc, nebo past?

Na programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět byla 10. března projekce filmu Martina Marečka Pod sluncem tma. Po snímku o elektrifikaci jedné zambijské vesnice, ověnčeného Českým lvem, následovala panelová debata na téma Rozvojová pomoc, nebo past? Web ČT24 ji zprostředkoval v přímém přenosu. Záznam je k dispozici v tomto článku.

Anotace: Většinou se hovoří o úspěších rozvojové pomoci. Neplatí ale, že pomáháme spíš sami sobě? Jaké jsou hranice západních zemí při realizaci rozvojových projektů?

Debatují: Jan Mrkvička (ředitel sekce humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, Člověk v tísni); Jiří Čáslavka (analytik, Glopolis); Michal Broža (vedoucí Informačního centra OSN v Praze); moderátor: Jan Pavelka (odborník na rozvojovou pomoc, Ircon).

Dalším přenosem bude 11. 3. od 20:40 debata na téma: Adopce - dítě jako rukojmí.

Video Jeden svět 2012 - Rozvojová pomoc, nebo past?
video

Jeden svět 2012 - Rozvojová pomoc, nebo past?

Panelové debaty se konají ve Francouzském institutu, Štěpánská 35, Praha 1. 14. ročník festivalu Jeden svět nabízí od 6.–15. března 106 dokumentů z produkce 44 zemí. Po skončení pražské části se přesune do dalších 40 měst po celé České republice.

Všechny přenosy z Jednoho světa na webu ČT24 najdete na následujícím odkazu: