Filmové premiéry

Výlet do minulosti i budoucnosti slibují filmové premiéry tohoto týdne. Nová česká komedie Probudím se včera s Jiřím Mádlem v hlavní roli vypráví o nevšední cestě čtyřicátníka zpět do studentských let, aby konečně vyznal lásku své bývalé spolužačce. Znovu se tak ocitne v předsametové době, v kůži studenta za časů, kdy se pánům profesorům říkalo „soudruhu“. Do budoucnosti, kde je všechno náramně umělé, se naopak podíváme v animovaném 3D snímku Lorax. Na hlavního hrdinu, dvanáctiletého Teda, čeká nelehký úkol - pomocí posledního semínka stromu zachránit živou přírodu, která zde už prakticky neexistuje.

Probudím se včera - Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech nenašel odvahu jí říct, že ji má rád, a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance cestovat zpět v čase do svých studentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak, návraty nejsou nikdy snadné. Petr se dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, kterou dobře zná od svých vlastních studentů. Postačí však tyhle zbraně na to, aby přesvědčil Elišku o svých citech a získal její lásku?

Lorax - V městečku, v němž žije dvanáctiletý Ted, není už ani kousek živé přírody. Všechno je tu umělé, včetně zvířat, kytek a stromů, u kterých si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní a disco variantu. Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O'Hareho? Zdejší lidé si na to zvykli a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. Jenže Tedova láska Audrey touží po stromu „z masa a kostí“. Akční babička Norma chlapci poradí, aby si zašel pro radu k legendami opředenému Jednorázovi. Ten ovšem údajně žije za zdmi města. A tak se Ted poprvé v životě podívá ven, do skutečného světa, kde vidí jen smutnou měsíční krajinu plnou pařezů. A vyslechne příběh o Loraxovi, mytickém ochránci stromů. Na Tedovi teď bude, aby připomenul lidem, že vždycky nebylo všechno umělé.