George Michael naváže na turné přerušené kvůli nemoci

Londýn - Britský zpěvák George Michael bude od září pokračovat v turné, které loni zahájil v Praze a které musel na podzim v Rakousku přerušit kvůli vážnému zápalu plic. Podle agentury AFP Michael 4. září na přerušené evropské turné Symphonica: The Orchestral Tour naváže právě ve Vídni, kde nedávno strávil několik týdnů v nemocnici.

Michael turné Symphonica odstartoval loni v srpnu ve Státní opeře Praha v doprovodu Českého národního symfonického orchestru a v listopadu se do české metropole vrátil. Zanedlouho poté měl vystoupit ve Vídni, ale tamní koncert se už kvůli nemoci neuskutečnil. Michaelův stav byl velmi vážný a podle britských médií v listopadu bojoval o život.

„George Michael je po boji se zápalem plic ve zdraví a ve vynikající formě zpátky,“ oznámili dnes manažeři 48letého zpěváka. Na první koncert chce Michael rozdat tisíc vstupenek zdarma, aby tak vyjádřil díky vídeňským lékařům, kteří ho vyléčili. „Rád bych využil této příležitosti, abych v první řadě poděkoval doktorům a sestřičkám, kteří mi zachránili život a tak úžasně se o mě starali, a také všem svým fanouškům, rodině a přátelům za jejich lásku a podporu,“ uvedl dnes Michael.

Zpěvák po Vídni vystoupí 9. září v Paříži a na 29. září má naplánovaný koncert v londýnské Royal Albert Hall.