„Omega vystoupí se Symfonickým orchestrem a toto spojení podtrhne jistě prosincovou vánoční atmosféru,“ prozoradila o pražském koncertu za pořadatele Ivana Babková. V roli předkapely se představí jazzový baskytarista Pavel J. Ryba se svou skupinou The Fish Men.
V České republice se „Stouni z Východu“ naposledy představili loni v přírodním amfiteátru pod hradem Loket. Publiku nabídli nejen hity z padesátileté kariéry, ale rovněž to nejlepší z nového alba Rhapsody. Jeho technickým poradcem byl vyhlášený anglický producent John Gallen, který spolupracoval s kapelami Queen nebo Simply Red. O finální mastering se postaral Dick Beetham v Londýně.
Na pražském vystoupení Omegy s charismatickým zpěvákem Jánosem Koborem určitě zazní hit Gyöngyhajú lány, který v české verzi zpívá Aleš Brichta s názvem Dívka s perlami ve vlasech. V upravené verzi ho jako White dove do svého repertoáru zařadila i německá skupina Scorpions. „Prostě není možné odehrát koncert Omegy bez ní. Tahle písnička dosáhla po světě celé řady podob, některé z nich jsou opravdu dobré,“ podotkl Kobor.
Historie skupiny Omega se datuje od začátku šedesátých let. Jako jedna z mála rockových skupin z tehdejšího východního bloku se prosadila i v západní Evropě. Důkazem je cena, kterou kapela získala v roce 1970 na hudebním festivalu ve španělském letovisku Palma de Mallorca.
V roce 1971 se složení Omegy ustálilo. Zakládající členy, zpěváka Jánose Kóbora a klávesistu László Benköho, doplňují baskytarista Tamás Mihályi, kytarista György Molnár a bubeník Ferenc Debreceni. Skupina se tak bez větších problémů dokázala vypořádat s odchodem klávesisty a skladatele Gábora Pressera, který založil další ikonu maďarského rocku, skupinu Locomotiv GT. Omega se v sedmdesátých letech díky spolupráci s německým producentem Peterem Haukem uchytila i na německém trhu.