Mike Tyson útočí s vlastní show

New York – Američan Mike Tyson se zapsal do povědomí veřejnosti hlavně svou výbušností a přísnými boxerskými údery. Nyní se však rozhodl svou kariéru okořenit – a není vhodnějšího místa než divadelní prkna na Broadwayi. Právě tam totiž uvádí svou one man show s názvem Nepopiratelná pravda.

Bývalý šampion těžké váhy nikdy herectví ve velké míře nezkoušel, a tak pro něj bylo newyorské vystoupení premiérou. Ostatně stejně jako pro režiséra Spika Leeho, který s Tysonem na jeho večeru spolupracoval. „S Mikem se známe již od 86. roku, nikdy jsme spolu nestrávili tolik času, velmi jsme se sblížili, a já si myslím, že je to skvělý příběh,“ nechal se režisér slyšet. 

Boxer má ve své show o čem povídat. V jeho životě totiž střídá jedno drama druhé: drogová závislost, nařčení ze zlodějství a v neposlední řadě nálepka násilníka. Ve vyhrazeném čase divákům odkryje alespoň několik odpovědí a zároveň se pokusí vymazat otazníky vznášející se nad jednotlivými kauzami. 

Zvědavci se konečně dozví, proč se třeba připravil o vydělané peníze, nebo o jeho tříletém pobytu ve vězení za znásilnění či o konfliktu se soupeřem Evanderem Holyfieldem, jemuž v ringu utrhl kus ucha.   

Kupodivu se ale Tyson nesetkává jen s nenávistnými komenty. U svého nového publika nachází i pochopení. „Poprvé jsem se s ním setkala osobně a byla jsem překvapená, jak je to jemný muž. V ringu se z něj stává úplně jiný člověk. Některé epizody jeho života ho poslaly na dno a na jiné je zase pyšný,“ uvedla televizní moderátorka Gayle Kingová před premiérou. Tu si nenechala ujít řada známých osobností, mezi nimiž nechyběl ani miliardář Donald Trump.

Video Reportáž Petra Meškána
video

Reportáž Petra Meškána

Svou one man show odehraje Tyson na Broadwayi celkem dvanáctkrát. Poslední představení proběhne 5. srpna. Do budoucna přemýšlí i nad vlastním pořadem.