Kryštof si podává Inzerát

Ostrava - Ostravská skupina Kryštof chystá nové album Inzerát, které předznamenává stejnojmenný pilotní singl. Zpěvák Richard Krajčo v něm může chodit po stěnách, viset ze stropu nebo obývat pokoje prorostlé stromy.

„V klipu si kromě kapely zahrála i Linda Rybová. Režisér Radek Karko umístil děj do bývalého vojenského areálu v Milovicích,“ prozradil za kapelu Jiří Kouba. Deska Inzerát, z níž singl je, vyjde v polovině října.

Nahrávka vznikala pod producentským dohledem Yarona Fuchse, který spolupracoval například s Bobem Dylanem, Herbiem Hancockem nebo Mobym. Kapela nahrávala ve středočeském studiu Sono, míchala a masterovala v New Yorku. Mastering si vzal na starost Ted Jensen, který se podílel na nahrávkách Coldplay, Muse, Green day, Goldfrapp i Norah Jonesové.

Své zatím poslední album Jeviště vydal Kryštof v roce 2010 a byl s ním přes měsíc na prvním místě žebříčku nejprodávanějších nahrávek v České republice. Jeho prodej překročil hranici 6 000 nahrávek potřebných k získání ocenění zlatou deskou.