Rejnok splní touženou roli reprezentativního hudebního prostoru, jaké jihočeské město již dlouhou dobu postrádá. České Budějovice totiž nemají vyhovující koncertní síň pro symfonická tělesa. Zesnulý Kaplický proto navrhl tmavý objekt s trojúhelníkovým půdorysem o rozloze 1,5 hektaru. Centrum svými dvěma sály pojme celkem čtrnáct set návštěvníků.
Stavební společnost však i nadále bedlivě střeží jméno investora. Předseda Jihočeské společnosti přátel hudby Antonín Kazil potvrdil, že chce prozatím zůstat v utajení. „Všechno platí, až budeme mít územní rozhodnutí, začne se jednat o penězích. Sami se ptají, zda už ho máme. Nikdo nechce být jmenován, ale ČEZ to určitě nebude,“ vyjádřil se. O jmenované energetické společnosti se totiž již dříve spekulovalo.
Nepotvrzeným adeptem je nyní ruská instituce TVEL, která vyrábí jaderné palivo a je zároveň sponzorem festivalu Emy Destinové.
Za rok se s rejnokem událo mnoho věcí. Po ročních průtazích se začalo projektovat Koncertní a kongresové centrum Antonína Dvořáka, byla také vyměněna pracovní skupina lidí.