Preiss a Stašová jsou nejlepšími „neviditelnými herci“

Praha - Viktor Preiss a Simona Stašová zvítězili v anketě Neviditelný herec za nejpopulárnější herecký výkon na vlnách Českého rozhlasu. Pro Preisse je to již šesté vítězství v dosavadní historii této ankety, Simona Stašová zvítězila poprvé. Výsledky 16. ročníku byly vyhlášeny v přímém přenosu pořadu Tobogan tradičně v pražském Divadle U hasičů.

V kategorii herců se na dalších místech umístili Josef Somr a Ivan Trojan, z hereček dali posluchači své hlasy i Barboře Hrzánové a Nině Divíškové. 

Cenu čtenářů Týdeníku Rozhlas za nejoblíbenější slovesnou realizaci v uplynulé sezoně převzal režisér Dimitrij Dudík za dramatizaci románu Julese Verna Na kometě. Za výkony v této hře byli nominováni právě Viktor Preiss (role kapitána Servadaka) a také Josef Somr (profesor Rosette). Simona Stašová zaujala posluchače ztvárněním titulní role ve hře Eduarda da Filippa nazvané Filumena Marturano v režii Lídy Engelové.

Do ankety dorazilo přes pět tisíc hlasů. Nominováno bylo celkem 32 herců a hereček za výkony v rozhlasových hrách, četbách na pokračování a dramatizovaných četbách, které zazněly na vlnách Českého rozhlasu v sezoně 2011/2012. Na 120 vylosovaných hlasujících získalo věcné odměny.

Během uplynulých ročníků se vítězi ankety stali vedle Preisse například i Josef Somr, František Němec, Boris Rösner, Luděk Munzar, Petr Kostka, Miroslav Donutil, Tomáš Töpfer, Tatjana Medvecká, Hana Maciuchová, Jana Preissová, Vilma Cibulková a Daniela Kolářová.