Lucie se vrací. Je to maso, říká Kodym o předkoncertě

Praha - Víceméně se to očekávalo, ale stejně je to překvapení. Skupina Lucie oficiálně potvrdila svůj návrat na hudební scénu. Velké turné ani nahrávání desky prý však zatím nechystá. Nejprve se chce rozehrát na koncertech pro charitu.

O návratu Lucie, jejíž „plánovaná umělecká pauza“ podle oficiálních stránek stále trvá, informoval server iDNES.

Rok 2012 hudebním návratům, zdá se, přeje. Nedávno se dohromady dal Pražský výběr, který už vyjel na turné a vydal v reedici také dvě svá alba. Teď obnovení činnosti ohlásila Lucie - ve složení David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.Ch.

Z prohlášení kapely: „Po ocenění Akademií populární hudby Anděl jako skupina, interpret a album dvacetiletí a stále gradujícímu tlaku fanoušků chystá Lucie v původním složení velká překvapení. Chce tak potvrdit, že se vždy snažila být o krok napřed v osobitém pojetí hudby, nových technologií a koncertního provedení turné.“


Hudební publicisté spekulovali o brzkém návratu populární Lucie již delší dobu, jejich předpoklady podpořil nečekaný koncert, který Lucie v pátek odehrála v pražském Rudolfinu na večírku skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera. Kapela vyhlásila v říjnu 2004 tvůrčí pauzu a 7. prosince poprvé od té doby odehrála koncert v původním složení. "Jsem nadšen, jaký je to maso, kolik je energie v naší muzice. Jako by snad ani nebyla pauza," komentoval utajené vystoupení kytarista Robert Kodym.

První akci Lucie chystá na jaře příštího roku, kdy chce kapela podpořit nadaci Tereza Maxová dětem. V létě se stane patronem Oranžového kola Nadace ČEZ v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Klávesista Michal Dvořák zdůraznil, že všichni se budou nadále věnovat svým projektům: David Koller sólovému hraní, Robert Kodym Wanastovým vjecem a on sám projektu Vivaldianno. "Potěšilo nás, že naše hudba pořád dokáže rozžhavit publikum do běla. Jsme rádi, že jsme si zase společně zahráli po deseti letech v původním složení, a těšíme se na další koncerty a akce," uvedla kapela jen krátce ke svému pátečnímu vystoupení na večírku PPF.

Lucie po počátečním období krystalizace personálního obsazení a hudebního stylu vstoupila na hudební scénu první singlovou nahrávkou v roce 1988. V následujících šestnácti letech vydala sedm řadových studiových alb, dvě koncertní dvojalba a jeden výběr hitů. V letech 1999 až 2002 čtyřikrát získala prvenství v anketě Český slavík.