Zemřela legenda country, americký zpěvák George Jones

Washington - Ve věku 81 let zemřel americký countryový zpěvák George Jones, který byl ve Spojených státech amerických pokládán za jednu z nejvýznamnějších osobností tohoto žánru. Jones během šedesátileté kariéry nahrál desítky alb a více než 150 jeho songů lze považovat za hity. Jones zemřel údajně v univerzitní nemocnici v Nashville. Hospitalizován byl 18. dubna s horečkou a nepravidelností krevního tlaku. Jonesovi byl už dříve voperován bypass.

Jones byl čtyřikrát ženatý. Jeho třetí manželkou byla neméně známá countryová zpěvačka Tammy Wynetteová, s níž nazpíval několik úspěšných duetů. Z jejich spolupráce vzešla i píseň We're Gonna Hold On, kterou česky pod titulem Cestou dlouhou nazpívali Yvonne Přenosilová a Pavel Bobek.

Jones během své kariéry bojoval s alkoholismem a drogovou závislostí, v důsledku čehož se občas nedostavil na koncert. Když ale vystoupil a byl ve formě, dokázal posluchače elektrizovat svým silným a výrazným barytonem a mistrovským frázováním.

Jonese vysoce uznávali nejen countryoví kolegové, ale také hudebníci jiných žánrů, jako je Frank Sinatra, Pete Townshend, Elvis Costello nebo James Taylor.