Karel Gott na stará kolena přitvrdí, jede na Rock for People

Praha – Český král popu Karel Gott se rozhodl, že vystoupí na letošním Rock for People. Čtvrtého července tak návštěvníci budou moci posoudit tvrdší výraz našeho nejpopulárnějšího zpěváka, kterého proslavily především bel cantové písně. I když měl ve svém repertoáru i skladby v rock'n'rollovém žánru, akcím typu Rock for People se zatím vyhýbal.

Organizátoři festivalu Karla Gotta lanařili prý několik let. „Myšlenkou jeho vystoupení na Rock for People se zabýváme zhruba pět let. Byli jsme si vědomi, že na žádné podobné akci Mistr nikdy nevystupoval, ale přesto jsme o jeho účast na festivalu stále usilovali. Letos se to k naší velké radosti povedlo. RfP je jediný festival, na nějž Karel Gott přijal pozvání, čehož si velmi vážíme a těšíme se, že zazní skladby, které všichni dobře znají. Skutečný rock'n'roll, který na koncertech i v éteru potvrzuje punc kvality a inspirace již více než 50 let. Toto vystoupení bude mít jistě nenapodobitelné kouzlo pro všechny zúčastněné a je jasné, že to bude neopakovatelná rarita a vzácnost,“ uvedl v rozhovoru pro Rock&Pop dramaturg festivalu Petr Fořt.

Video Karel Gott k vystoupení na Rock for People
video

Karel Gott k vystoupení na Rock for People

Karel Gott za doprovodu jeho Boom Bandu vystoupí v obřím stanu pro 12 tisíc lidí. „Neváhal jsem ani minutu. Je to pro mne příjemná změna, protože na otevřené scéně často nevystupuji. Ačkoli mě rockeři příliš nebrali a ani moje publikum mě v tomto žánru nehledalo, jako člen rock'n'rollové generace je to nesmazatelně ve mně. O festivalu Rock for People jsem slyšel, že je víceméně nadžánrový, takže není čeho se bát. Je možné, že trochu přitvrdím, ale to je otázka momentální atmosféry. Během potlesku, jestli nějaký bude, je čas pro rozhodnutí, jakou píseň zařadit. Rozhodující je pro nás naladění publika,“ prohlásil dobře naladěný Karel Gott v rozhovoru pro ČT24.

Rock for People ve svém 19. ročníku nabídne kombinaci prověřených jmen a nových talentů. Vystoupí zde například kapely Bloc Party (UK), 30 Seconds To Mars (US), Papa Roach (US), Queens of the Stone Age (US), The Parov Stelar Band (AT), Foals (UK), Billy Talent (CA), Gogol Bordello (US), Klaxons (UK), Modestep (UK) či A Day To Remember (US).

Vstupenky stojí 1 550 Kč, respektive po registraci 1 450 korun. Na čtvrtek 4. července, kdy Karel Gott vystoupí, stojí 850 Kč.

Více informací o programu naleznete zde.