Cvakněte si o víkendu - v Praze a Českém Krumlově

Praha / Český Krumlov - Je jedno, do kterého ze zmíněných dvou měst to máte blíž, důležité je, jestli jste fanoušek fotografování. Právě na ně totiž míří hledáček dvou samostatných akcí, které se konají o víkendu, obě poprvé - FotoMaraton a Open Air Foto Festival.

FotoMaraton není ve světě ani u nás úplnou novinkou. Kromě foťáku je k němu třeba také dobrá „muška“ a stopky, protože jde o akci časově omezenou a soutěžní. Úkolem soutěžcích je nafotit za pět hodin šest témat v zadaném pořadí. Fotomaratonů se v následujících měsících koná několik - jako první pražský o tomto víkendu, konkrétně 8. června, začátek je už v 10:30; následuje 15. června brněnský a 14. září v Kašperských Horách šumavský. Informace o všech najdete na stránkách projektu.

Možnost ulovit si zajímavý snímek dá 8. a 9. června fotografům také Open Air Foto Festival v Českém Krumlově. „Fotofestival, kterým bude žít celé město, ukáže možnosti, co všechno a jakým způsobem lze vyfotit, ať už jen občas fotíte mobilem, začínáte s fotoaparátem, jste amatérský fotograf, poloprofík, anebo jen tak hledáte rozmanitý festival, na kterém strávíte celý víkend a kde bude neustále co objevovat,“ představuje pilotní ročník za pořadatele Jiří Macháček.

Plakát 1. pražského FotoMaratonu
Plakát 1. pražského FotoMaratonu

Návštěvníci se prý mohou těšit na desítky fotografických příležitostí pod vodou, u ohně, nebo na svatbě, úvodní ročník je zaměřen na člověka. Focení si lidé mohou vychutnat všemi smysly, tvrdí pořadatelé, tedy také při přednáškách a workshopech. Zajímá-li vás českokrumlovská akce víc, podívejte se na její podrobný program.