Co všechno dokáže loutka, zjistíte v Chrudimi

Chrudim - Loutkáři z celé republiky a také hosté ze zahraničí se už po dvaašedesáté sjeli do Chrudimi na přehlídku amatérské divadelní tvorby Loutkářská Chrudim. Divadelní představení doplňují výtvarné dílny i odborné semináře. Do 4. července bohatý program nabízí 35 inscenací nejrůznějších forem a žánrů, určených dětem i dospělému publiku, které byly vybrány z deseti výběrových přehlídek.

Domácí i zahraniční návštěvníci obdivují především kreativitu jednotlivých loutkářů, ale i bohatý doprovodný program, který letos nabízí 10 odborných seminářů vedených profesionálními umělci a špičkovými odborníky nejen z České republiky. Zahraničním lektorem je Simon T. Rann z Divadelní společnosti Philippa Gentyho z Francie.

Loutkářská Chrudim
Loutkářská Chrudim

Tento svérázný umělec je ve společnosti Philippa Gentyho přes 17 let interpretem, hrál ve více než 700 představeních ve 30 různých zemích. Pravidelně vede workshopy po celém světě a seznamuje na nich s technikou a postupy Gentyho divadla. Master Class Simona T. Ranna vznikl ve spolupráci s Budilovou divadelní školou/Budil Theatre School/CZ/.

Video Reportáž Michala Klokočníka
video

Reportáž Michala Klokočníka

Jak náročná je výroba loutek a že se dají použít i méně obvyklé materiály, jako je třeba chléb nebo rohlíky, ukazují výtvarné dílny. V nich si zájemci za asistence zkušených loutkářů mohou vyrobit jednoduchou loutku nebo celé loutkové divadlo.