Veď mě dál, cesto má. Lidé se loučili s Pavlem Bobkem

Praha - Členové rodiny, přátelé a kolegové z branže i jeho příznivci se přišli do krematoria v Praze-Strašnicích dnes rozloučit s Pavlem Bobkem. Poslední rozloučení se zpěvákem rokenrolu a country, který zemřel 20. listopadu ve věku 76 let po dlouhém boji s vážnou nemocí, bylo stejně neokázalé jako on sám.

Na poslední cestu jej vyprovodily jeho hity Veď mě dál, cesto má či Nedělní ráno. Zazněla také skladba Franka Sinatry My Way. Z hudební branže přišli Bobkovi poslední sbohem dát Robert Křesťan, Karel Vágner, Petr Spálený, Wabi Daněk či Miluška Voborníková a Luděk Sobota, kteří byli jeho kolegy v Semaforu. „Byl to jeden z mých nejlepších kamarádů. Měl jsem rád nejen to, jak uměl písničky nádherně převyprávět, ale taky jeho smysl pro humor,“ připomněl Sobota.

Na obřad dorazil také Petr Janda, v jehož skupině Olympic působil Bobek na začátku 60. let. „Už jsem tady ve Strašnicích nějak moc často. A lepší už to nebude,“ posteskl si. Na svého dloholetého kamaráda zavzpomínal i Vladimír Poštulka, autor textů k mnoha Bobkovým písním. „Vzpomínám spíš na ty veselejší věci, třeba když se nám podařilo přelstít cenzuru s písničkou Pojď stoupat jak dým, která je o kouření marihuany, ale nikdo z cenzorů to nepoznal,“ prozradil o skladbě, která na dnešním loučení také zazněla. „Byl to možná jediný zpěvák, jemuž jsem mohl napsat texty, jako bych mluvil sám za sebe,“ poznamenal k Bobkovi ještě Poštulka.

Video Přátelé vzpomínají na Pavla Bobka
video

Přátelé vzpomínají na Pavla Bobka

Přátelé vzpomínají na Pavla Bobka

Pavel Bobek se vydal na poslední cestu

Bobek byl vystudovaný architekt, tíhl ale k muzice. První album s názvem Veď mě dál, cesto má vydal v roce 1975. Poslední deskou byly v roce 2012 Kruhy, které Bobek vydal po návratu na pódia. Kvůli vážné nemoci před tím téměř přišel o hlas. „On celý život, kdykoliv jsme se potkali, říkal, že se má skvěle. Byl životní optimista. Ale když jsem za ním byl naposled v nemocnici, pošeptal mi: Už se nemám skvěle,“ vzpomenul na poslední setkání s Bobkem při rozloučení ve Strašnicích Luděk Sobota.