Beck je back. Pokračuje komorní Morning Phase

Los Angeles - Nevyzpytatelný a svérázný americký písničkář Beck vydává novou desku. Po šesti letech, kdy koketoval i s ukončením kariéry, dokončil album Morning Phase. Desku, která je víc než cokoli nečekaně komorní.

Video Beck vydává novou desku
video

Beck vydává novou desku

44letý Beck je povětšinou na slovo skoupý - mlčí o sobě i své hudbě. Muzikant původem z Los Angeles zvolil umělecké jméno podle dívčího jména své matky. Vzdělání a hudební dovednosti nasbíral během cestování hlavně po Evropě. V 90. letech pobýval i v Českém Krumlově. Je držitelem hned několika cen Grammy.

Před dvaceti lety se z jeho prvního singlu Loser z debutového alba Mellow Gold stal celosvětový hit. Poslední studiové album Modern Guilt vydal v roce 2008. V posledních letech se věnoval například spolupráci na desce herečky a zpěvačky Charlotte Gainsbourgové.

Beckova dvanáctá deska Morning Phase obsahuje třináct skladeb a je typicky směsicí mnoha hudebních stylů. O své novince, jak je jeho zvykem, zatím neposkytl nikomu rozhovor, nenatočil ani jeden klip. Fanoušci si tak jeho poslední desku, která vyšla 21. února, mou užít jen postaru, tedy v audio stopách.