Ateliér ctí špičková díla meziválečného českého funkcionalismu. Několikrát přistoupil k rekonstrukcím, které zmodernizovaly původní sídla, výsledný zevnějšek a interiér majitele staveb zcela fascinoval. Zde je příklad ze středočeských Jevan, podobné výsledky však dosáhl i jinde (Rožnov pod Radhoštěm).
OK Plan obohatil i vilové čtvrti v Praze. Dva příklady za jiné – oba z Kunratic. Všimněte si velkoleposti prostor a doslova rozmáchlosti řešení – finanční zázemí zákazníků tomu samozřejmě musí odpovídat.
Rodinný dům na okraji domkové a vilové čtvrti v západní části Jihlavy. Vtipné využití umělých hmot provokujících barev na východní fasádě nejen oddělilo striktně život rodiny od blízkého okolí a zaručilo dostatečnou initimitu (a to i zvukovou), ale naznačilo cestu v používání do té doby v Čechách zcela nezvyklých materiálů.
Další příklady zajímavých materiálů i tvarů – kov, sklo, využití nezvyklých prvků (například jakéhosi lešení) – najdeme na domcích v Luhačovicích (první obr.) a ve Zlíně. V samotném Humpolci, kde si architekt Rýzner postavil vlastní dům, si už občané zvykli na to, že je z rezavého cortenu a také má přiléhavé jméno – Plecháč.
Příklady zcela jiných realizací jsou provokující designový hotel Fabrika (první obr.) na místě zchátralého rockového klubu Fabrika v nepoužívané zrušené továrně, dnes jedna z dominant Humpolce; a elegantní a pohodlná obytná čtvrť Villa Park Čechovka v Havlíčkově Brodě, předkládající originální práci s barvami a sklem.
Studio OK Plan buduje i další druhy staveb. Například v Konárovicích pro distribuční společnost (obrázek vlevo) nebo vzletnou velkoprodejnu lodí ve Vestci u Prahy. Obě díla dokládají, že i výrobní, obchodní či distribuční budovy mohou mít svého ducha a velmi současnou tvář.
Jednoduchá, neprovokující publikace představuje OK Plan na několika desítkách vybraných realizací – s úvodním slovem Petra Volfa a v grafické úpravě Bohumila Vašáka ze Studia Najbrt.