Anton Schlecker musí po krachu svých drogerií vysvětlovat „odklonění“ půl miliardy korun

V Německu začal v pondělí za velké pozornosti médií soudní proces se zakladatelem zkrachovalého německého řetězce drogerií Schlecker. Dvaasedmdesátiletý Anton Schlecker čelí obvinění z úmyslného bankrotu a hrozí mu až deset let vězení. Informovala o tom agentura DPA. 

Schlecker podle prokuratury před bankrotem přesunul stranou majetek v hodnotě přes 20 milionů eur (540 milionů Kč), který by jinak připadl věřitelům. Také prý falšoval zprávy o finanční situaci podniku. Schleckerův právní zástupce dnes označil obvinění za nepodložená.

Prokuratura tvrdí, že Schlecker z peněz, které by příslušely věřitelům, použil mimo jiné milion eur na renovaci bydlení svého syna Larse a 800 tisíc eur na dary pro svá vnoučata.

Christa (Christina) Schlecker
Zdroj: ČTK/DPA

Spolu se Schleckerem sedí na lavici obžalovaných jeho žena Christa a děti Meike a Lars, a to kvůli údajnému napomáhání k bankrotu.

Řetězec Schlecker měl v Německu před vyhlášením platební neschopnosti více než 5000 poboček. V České republice firma vlastnila 142 prodejen, které v srpnu 2012 převzala firma p.k.Solvent. Ta zastřešuje největší českou síť drogerií Teta.