„Jsem off-line, šéfe.“ Francouzi už nemusejí číst maily po pracovní době

S Novým rokem získali Francouzi nové právo: odpojit se z mailu, pokud mají po pracovní době. Říká to zákon, který od 1. ledna přikazuje firmám s více než 50 zaměstnanci dohodnout se se svými zaměstnanci na době, během které nebudou muset psát ani odpovídat na pracovní e-maily. Stanovení těchto dohod doposud záviselo jen na vůli zaměstnavatele.

Psychické důsledky z přepracovanosti jako nespavost, syndrom vyhoření nebo problémy v rodině – to byly některé z faktorů, které vedly tamní zákonodárce k tomu, aby tuto novinku prosadili. Zaměstnanci si stěžovali i na neproplácení přesčasů, přestože pracovními e-maily strávili spousty hodin i během volna.

Podle nového zákona se tak nyní budou muset společnosti dohodnout se svými zaměstnanci na konkrétních hodinách, kdy nebudou muset být on-line. Pokud k dohodě nedojde, společnost musí zveřejnit listinu, ve které jednoznačně vymezí požadavky na zaměstnance včetně jejich práv nebýt na příjmu. 

Levicový francouzský deník Libération ocenil novinku ve svém pátečním úvodníku s tím, že byl zákon zapotřebí, protože zaměstnanci jsou často hodnoceni na základě jejich pracovního nasazení ve společnosti a zejména jejich dostupnosti.

Odborníci ale připomínají, že je potřeba brát ohled na pružnost pracovní doby

Na druhou stranu je ale potřeba přihlížet i ke speciálním požadavkům, které mohou mít určité skupiny zaměstnanců a zachovat pružnost a další možnosti nabízené moderními technologiemi, připomínají jiní. 

„Někteří lidi chtějí pracovat dvě hodiny každý večer, ale chtějí mít možnost se vypnout mezi třetí a pátou hodinou odpoledne, kdy musí vyzvednout své děti ze školských zařízení a vaří večeři,“ citoval odbornici na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem Annu Coxovou z univerzity College London (UCL) zpravodajský kanál France 24.

Další zase podle ní chtějí mít informace s předstihem, než dorazí do práce. Na mailu tak mohou být již mnohem dříve, než jim začíná oficiální pracovní doba, dodala Coxová.

Některé velké firmy, například mobilní operátor Orange či pneumatikářský gigant Michelin, zavedly vlastní pravidla ještě před vstupem zákona v platnost. Patří k nim ale třeba i Volkswagen a Daimler v Německu nebo jaderná elektrárna společnosti Areva či pojišťovna Axa.

Opatření zahrnují například automatické odpojení e-mailového spojení ve večerních hodinách a o víkendech, nebo mažou e-maily, které jsou odesílány pro zaměstnance, zatímco oni jsou na dovolené. Na příchozí zprávy pak server automaticky odpovídá, že dotyčný je momentálně na dovolené, zpráva bude smazána a odesílatel se má ozvat později.

Nové opatření je součástí balíku zákonů přijatých loni v květnu, které také francouzským firmám usnadňují najímání a propouštění pracovníků. Z nových ustanovení jedině „právo odpojit se“ nevyvolalo vlnu protestů a stávek, poznamenala BBC.