ČEZ kvůli změně systému na týden zavírá zákaznická centra

Energetická společnost ČEZ kvůli přechodu na nový systém zákaznické podpory na týden zavírá všech svých 24 kamenných zákaznických center po celé republice. Mimo provoz budou také provozovny smluvních partnerů, informoval mluvčí firmy Roman Gazdík.

Video Události
video

Události ČT: ČEZ až do příštího pátku zavřel zákaznická centra

Pobočky ČEZ zavřel v pátek, znovu budou otevřeny v pondělí 5. prosince.„V žádném případě to neznamená, že ČEZ nebude v tomto čase řešit nové požadavky zákazníků. Nepřetržitě fungují naše call centra, na kterých stovky našich operátorů odbavují požadavky zákazníků,“ řekl Gazdík. Průměrná denní návštěvnost zákaznických center ČEZ je podle něj dohromady zhruba 2500 lidí.

Změna systému souvisí s oddělením obsluhy klientů distribuce a prodeje firmy. Společnosti ČEZ Prodej a ČEZ Distribuce mají nyní samostatné informačně technologické (IT) systémy pro obsluhu zákazníků. Odděleně začínají fungovat i zákaznické telefonní linky. ČEZ již dříve uvedl, že náklady změny a inovací IT systémů činí stovky milionů korun.

„Není to zrovna šťastné načasování. Příští úterý totiž Energetický regulační úřad vyhlásí regulované ceny pro energetiku. A to je zrovna období, kdy lidé mají větší nutkání navštívit zákaznická centra,“ podotknul ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor.

ČEZ předpokládá, že všechny požadavky, které kvůli přechodu na nový systém ještě nebyly zpracovány, zvládne během několika týdnů.

Kvůli změnám společnost už dříve omezila některé služby. Kvůli přechodu na nový systém nefungovala na čas například webová aplikace ČEZ ON-LINE. Postup firmy kritizovali někteří zákazníci. ČEZ dříve uvedl, že s projektem souvisí změny v celkem 40 informačních systémech. Pro dodavatele, společnost SAP, šlo o jednu z největších operací v Česku v posledních letech.