Po Starbucks přichází do Česka i Burger King

Varšava – Další na Západě oblíbený fast food vstoupí do Česka. Řetězec rychlého občerstvení Burger King mateřské společnosti AmRest našel provozovatele pro Česko, Slovensko a Slovinsko. Dnes byla podepsána dohoda o franšíze. Z dílny AmRest se zatím Češi mohli seznámit s rychlým občerstvením značky KFC, Pizza Hut a nejnověji s kavárnami Starbucks.

Společnost AmRest Holdings N.V. podepsala předběžnou dohodu s firmou Burger King Europe o provozování restaurací Burger King v Česku, na Slovensku a ve Slovinsku. Burger King se již zabydlel v Polsku a Bulharsku. Obě firmy nyní jednají o detailech, restaurace mají být provozovány formou franšízy.

AmRest je polský podnik a jeho akcie se obchodují na burze ve Varšavě, registrován je ale v Nizozemsku. Spravuje 252 restaurací KFC, Pizza Hut, Burger King, Freshpoint a Rodeo Drive v ČR, Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Rusku.

Na značku KFC a Pizza Hut vlastní AmRest licenci společnosti Yum! Brands Inc. Na základě dohody s Burger King Europe GmbH společnost AmRest provozuje prostřednictvím licence také restaurace Burger King Restaurants. Freshpoint a Rodeo Drive jsou vlastními značkami společnosti. Burger King Holdings má své sítě v 65 zemích světa.