Podle listu by se pod Barclays dostalo upisování akcií a obligací, poradenství při fúzích a akvizicích a obchodování s cennými papíry. Osud takové dohody ale není jistý. Mezi otázkami zůstává cena, jakou by Barclays mohla zaplatit a také co se stane se zbývajícími hypotečními aktivy, kolem nichž se problémy Lehman Brothers točí.
WSJ napsal s odvoláním na nejmenované zdroje, že se manažeři Lehman Brothers pokoušejí v newyorském sídle společnosti vytvořit takový plán, aby ze skupiny zachránili pracovní místa a její aktivity. „Před třemi měsíci by nikdo krach Lehmann Brothers nečekal, může to potkat i další velká jména,“ tvrdí hlavní analytička Richelieu Finances Nathalie Pelrasová.
Lehman měl v účetnictví špatné úvěry za zhruba 60 miliard dolarů, převážně v souvislosti s problémy na realitních trzích. Nepodařilo se mu najít kupce, takže 158 let od založení svou snahu o záchranu vzdal. Pád investiční banky otřásl důvěrou ve stabilitu dalších finančních institucí a způsobil, že akciové trhy klesaly prakticky všude ve světě.
Lehman Brothers se stal největším bankrotem v USA a nejviditelnější obětí světové úvěrové krize. „Ekonomika je dnes globální a rozlišovat americkou a jinou ekonomiku nemá význam. Americká burza dnes spadla asi o 500 bodů, samozřejmě že všechny asijské a evropské na tom budou podobě,“ popsal ekonom Fordham University Milan Zelený. „Zítra se bude rozhodovat o snížení úrokové míry. Pokud se tak stane, dojde, alespoň krátkodobě, k určitému poklesu americké měny. Dlouhodobý pohyb amerického dolaru nedovedu odhadnout,“ dodal Zelný.