Škoda Auto nebude poslední říjnový týden vyrábět

Praha - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto musí kvůli nižší poptávce po nových autech snížit výrobu a nebude tedy celý poslední říjnový týden vyrábět. Týdenní zastavení výroby představuje snížení produkce o zhruba 13 tisíc vozů, informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes s odvoláním na člena představenstva zodpovědného za prodej, Freda Kapplera.

„Ano, museli jsme v posledním čtvrtletí snížit plán, budeme stát pět dnů. To znamená zhruba minus 13 tisíc aut,“ řekl Kappler. Škoda Auto přitom původně počítala jen s dvoudenním omezením výroby, a to 26. září a 31. října. Firma také počítá s dvoutýdenní odstávkou během Vánoc, s ní se ale podle Kapplera počítalo už loni.

Automobilka také v důsledku finanční krize přehodnotí své plány na příští rok, se snížením výroby nicméně Kappler nepočítá. „Musíme je (plány) přehodnotit kvůli současné situaci, uvidíme, co udělá trh. Nicméně náš plán není snížit výrobu, ale růst bude podstatně menší, než jsme si původně mysleli,“ dodal Kappler.

V pololetí automobilka prodala 366 666 vozů, což byl nárůst o 17,9 procenta. Dvojciferný nárůst ale podle Kapplera v září skončil. Kappler dále dodal, že ačkoli nejsou ještě finální čísla, růst bude stále stoupat, ale pomaleji, jeho odhad je kolem čtyř pěti procent.