Bavorsko půjčí peníze firmě Quelle

Frankfurt - Německá spolková země Bavorsko se bude podílet na pomoci zásilkovému obchodu Quelle. Pomoc v objemu 50 milionů eur (asi 1,33 miliardy korun) bude mít podobu úvěrové záruky a společnost Quelle by se díky ní měla dostat z existenčních problémů. Quelle je součástí skupiny Arcandor, která vyhlásila insolvenci.

Quelle sídlí v bavorském Fürthu. Podnik nyní potřebuje hotovost, aby mohl vydat svůj nový katalog na sezonu podzim/zima a nakoupit nové zboží. Od finančních ústavů se prý očekává, že předloží návrh, jak skupině Quelle zajistit finanční potřeby. Teprve pak bude zřejmě firma schopna zahájit tisk katalogu. Banky by mohly své stanovisko sdělit ještě dnes.

Mateřská společnost Arcandor vyhlásila úpadek 9. června. Žádala sice o pomoc ze státního fondu, vláda ale žádost zamítla. Za situaci, v jaké se firma nachází, je prý zodpovědný hlavně management. Arcandor chtěl po vládě garance za půjčku 437 milionů eur (asi 11,6 miliardy korun). O některé části Arcandoru - obchody Primondo a Karstadt projevil zájem německý podnikatel Hans-Otto Schrader, který vlastní zásilkový obchod Otto. O Quelle ale zájem nemá.