Výrobní linky Škody Auto pojedou i v noci z pátku na sobotu

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto zvýší v srpnu počet směn. Vyrábět se bude i v noci z pátku na sobotu. Toto opatření má firmě pomoci zkrátit dodací lhůty fabií a octavií, které se momentálně těší velkému zájmu. Podle odborníků povzbudilo jejich prodej šrotovné zavedené v některých evropských zemích.

Přesčasy se budou týkat zhruba 2700 zaměstnanců mladoboleslavského závodu. Lidé budou pracovat v pátek od 22:00 do sobotních 6:00 ve dnech 7., 14. a 21. srpna. Tyto směny jsou dobrovolné a zaměstnanci za ně obdrží mimořádnou prémii 400 korun. „Během jedné takové směny vyrobíme přibližně 380 fabií a 150 octavií,“ uvedl mluvčí firmy Jiří Horák.

Výroba se v automobilce nezastaví ani během nadcházející hromadné dovolené, která je naplánována od 13. do 24. července. V mladoboleslavském závodě se v těchto dnech budou ve dvousměnném provozu vyrábět koncernové převodovky typu MQ 200, jejichž produkce je nyní rekordní. Nepřeruší se ani výroba nového typu benzinového motoru o objemu 1,2 litru. Ta však bude pouze jednosměnná. Také za tyto dobrovolné směny dostanou zaměstnanci mimořádnou prémii 400 korun.

Mladoboleslavská automobilka původně na začátku roku počítala s tím, že během prvního pololetí bude vyrábět jen čtyři dny v týdnu. Kvůli vysoké poptávce vyvolané šrotovným však rychle přešla zpět do klasického pětidenního režimu.