Společnost eBay spustila ostrý provoz v češtině

Praha – Společnost eBay spustila dnes do ostrého provozu službu eBay International Market (eIM) v češtině. Ta umožňuje tuzemským uživatelům nakupovat zboží přes internet od zahraničních prodejců. Služba byla uvedena do zkušebního provozu již v říjnu minulého roku a postupně ji firma doplňovala a vylepšovala. Stránky www.ebay.cz jsou celé přeložené do češtiny, ale stále neumožňují Čechům své zboží na aukcích prodávat. K nákupům mohou využívat platební služby PayPal.

Stránky eBay International Market byly zároveň spuštěny v Dánsku, Řecku, Norsku, Rusku a Švédsku. Během půlročního testování vzrostl celkový objem položek zakoupených českými spotřebiteli od prodávajících ze zámoří o padesát procent. Počet registrovaných uživatelů z České republiky vzrostl o téměř šedesát procent.

Češi nejvíce nakupují zboží přes tržiště eBay v Německu, USA a Velké Británii. Nejoblíbenějším sortimentem jsou náramkové hodinky, dámská obuv a příslušenství k mobilním telefonům.

eBay představuje rozšířenou a plně lokalizovanou mezinárodní nákupní službu, jež byla dosud v České republice k dispozici prostřednictvím celosvětového portálu Global Buying Hub společnosti eBay. eBay je s počtem více než 90 milionů aktivních uživatelů z celého světa největším internetovým obchodním portálem na světě.

eBay je oblíbený aukční server
eBay je oblíbený aukční server