Pokračuje Ekonomická inventura 2010 – s politiky i experty

Praha - Ekonomická inventura 2010 je od 12. dubna náplní pondělních večerů, kdy se důkladně rozebere ekonomický stav země i recepty, které jednotlivé politické strany v předvolebním boji sepisují. Cílem je poskytnout co nejširší spektrum názorů. Hosty seriálu budou jak politici, tak experti. Důraz bude kladen na veřejné finance, zdravotnictví, důchody, nezaměstnanost a poslední díl se bude věnovat daním.

„Žádný díl nebude úplně stejný, bude to takový mix,“ slibuje vedoucí ekonomické redakce Pavlína Kvapilová. První díl začne na téma Koruna nebo euro. „Chceme poskytnout co nejširší spektrum názorů. Byli bychom rádi, kdyby se hosti neopakovali,“ zdůrazňuje s tím, že do studia budou pozvány špičky ve svém oboru.

Politici do pořadu budou vybíráni jako při Ekonomické inventuře 2009. „Budeme se řídit nejaktuálnějšími politickými preferencemi podle průzkumu tak, jak je budeme mít k dispozici. Do studia usednou první čtyři strany z průzkumu,“ dodává Kvapilová.

Dnešní druhý díl se od 21:00 na ČT24 zaměří na stále rostoucí deficit veřejných financí. Inventura přiblíží řešení, které nabízí jednotlivé politické strany a názory expertů. Ve studiu budou mluvit Jan Mládek (ČSSD), Martin Kocourek (ODS), Jiří Dolejš (KSČM) a Miroslav Kalousek (TOP 09). V panelu expertů pak Ondřej Jonáš, investiční bankéř, a Miroslav Křížek z VŠE.

Ekonomická inventura 2010
Ekonomická inventura 2010