Valná hromada společnosti Orco podpořila současné vedení

Capellen - Současné vedení developerské společnosti Orco Property Group v čele s předsedou správní rady Jeanem-Francoisem Ottem dostalo na pondělní mimořádné valné hromadě firmy podporu. Neprošel tak návrh na odvolání správní rady, kvůli němuž mimořádnou hromadu svolali akcionáři kolem společnosti Millenius Investments. Firma a další akcionáři svolali mimořádnou valnou hromadu s cílem odvolat vedení, protože někteří menšinoví akcionáři jsou stále nespokojenější s tempem, jímž firma snižuje zadluženost a postupuje ve vymaňování se z režimu soudní ochrany před věřiteli, v němž je od loňského března.

„Jsem velmi šťasten a hrdý na podporu akcionářů. Rád bych zopakoval, že správní rada bude nadále směřovat veškeré své úsilí na restrukturalizaci firmy ku prospěchu akcionářů,“ uvedl Ott.

Millenius Investments dle agentury Bloomberg drželo k 26. březnu 10,1 procenta akcií Orco, a dostalo se tak do pozice majoritního vlastníka akcií. Developer ale vzápětí hned trojím navýšením kapitálu přibližně o 406 milionů korun změnil poměr sil. Do čela se s podílem kolem 22 procent dostali noví upisovatelé spříznění s vedením.

Millenius Investments u soudu minulý týden neuspěl

Millenius Investments proto usilovala u soudu v Lucembursku o anulování kapitálových injekcí, soud však minulý týden rozhodl ve prospěch developera.
„Pokud by nedošlo k takovýmto nelegálním operacím, současné vedení by bylo poraženo,“ prohlásil po valné hromadě zástupce Millenius Investments Jean-Pierre Mattei.

Orco plánuje francouzskému soudu předložit 12. května projekt na vystoupení ze soudní ochrany. Připravuje nyní nové rozložení splatnosti dluhopisů v sumě přes 400 milionů eur (10,2 miliardy korun) a jejím plánem je prodloužit jejich splatnost ze tří na osm let. Skupina držitelů dluhopisů, která údajně zastupuje přes třetinu vlastníků obligací, však plány Orka odmítá.

Na konci loňského roku dosahovaly celkové závazky Orka 1,97 miliardy eur. Firma loni utrpěla čistou ztrátu 250,6 milionu eur a její tržby klesly o 16 procent na 251 milionů eur.