Letiště Praha vydává dluhopisy za 250 milionů korun

Praha - Jako v pořadí již druhou emisi v rámci dluhopisového programu vydává Letiště Praha dluhopisy v hodnotě 250 milionů korun. Letiště hodlá využít peníze na financování rozvojových programů, včetně výstavby druhé ranveje. Cenné papíry budou vydány ve čtvrtek se splatností v červnu 2020. Nová emise navazuje na dvouleté dluhopisy v objemu 800 milionů korun, které letiště vydalo počátkem roku.

Záštitu nad dluhopisovým programem letiště obstarala Komerční banka. Dluhopisy nejsou určeny k obchodování na trzích, banka je bude nabízet vybraným klientům. Navíc společnost může v příštích deseti letech vydat dluhopisy až za 15 miliard korun. Podle mluvčí letiště Michaely Lagronové je letiště stabilní firmou, která se těší důvěře bank, takže úroky jsou nízké. „Díky tomu pro nás dluhopisy představují výhodný způsob financování.“

Financování pomocí dluhopisů chtějí využívat i České dráhy, které potřebují peníze na obnovu vozového parku. Tento týden schválila dozorčí rada drah plán investičního financování, který počítá s emisí mezinárodních dluhopisů až do 7,5 miliard korun.