CME zvýšila čistý zisk na více než 3 miliardy

Praha/Hamilton - Vlastník televizi Nova, mediální společnost CME, zvýšil ve druhém čtvrtletí čistý zisk na 165,2 milionu dolarů (3,18 miliardy korun). Jedná se o 141,1 milionu dolarů více než ve stejném období před rokem. Výsledek zahrnuje zisk 217,6 milionu dolarů z prodeje společností na Ukrajině. Provozní zisk firmě klesl o 12 procent na 25,5 milionu dolarů.

Mediální skupině se za druhé čtvrtletí meziročně zvýšily čisté výnosy o 18,8 milionu dolarů, tedy o desetinu na 201,7 milionu. „Naše výsledky za druhé čtvrtletí roku 2010 jsou silnější než ve druhém čtvrtletí roku 2009. Tržby se zvýšily o 15 procent, při stabilním měnovém kurzu, a provozní zisk před odpisy a amortizací o šest procent i přes čtyřprocentní pokles výdajů na televizní reklamu,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti CME Adrian Sarbu.

Společnost podle něj těžila z prodeje ukrajinských televizních kanálů, akvizice bTV v Bulharsku a začlenění Media Pro Entertainment. Za první pololetí se výnosy zvýšily meziročně o 26,1 milionu na 345,4 milionu dolarů. Provozní zisk za toto období činil 6,3 milionu dolarů v porovnání se ztrátou ve výši 42,5 milionu.

„První polovina roku byla složitá a k oživení trhů došlo pouze v České republice a ve Slovinsku. Druhá polovina roku bude rovněž obtížná, ale naše pozice lídra na trhu nás staví do jedinečné pozice předurčené k tomu, abychom maximálně využili jakéhokoli pozitivního vývoje na našich trzích,“ dodal prezident společnosti.