Majitelé čerpacích stanic BP uvažují o změně názvu

Londýn - Majitelé čerpacích stanic se značkou BP ve Spojených státech uvažují o změně názvu. Reagují tak na negativní důsledky špatné pověsti britského ropného gigantu BP, kterou způsobil únik ropy z jeho vrtu v Mexickém zálivu. Informoval o tom na svých internetových stránkách britský list Telegraph.

Ve Spojených státech podle listu působí pod značkou BP přes 11 000 čerpacích stanic. Po havárii v Mexickém zálivu se tržby některých z nich propadly až o 40 procent. Stanice se rovněž potýkají s rostoucím vandalismem.

„BP tuto stanici nevlastní, já ano. Kdybych měla peníze, změnila bych název,“ uvedla podle listu majitelka jedné z amerických čerpacích stanic BP Savita Kakadiaová.

Společnost BP za druhé čtvrtletí vykázala kvůli havárii ropné plošiny Deepwater Horizon v Mexickém zálivu rekordní ztrátu přes 17 miliard dolarů (323 miliard Kč). Německý týdeník Wirtschaftswoche o víkendu uvedl, že firma usiluje o prodej svého německého řetězce čerpacích stanic Aral za zhruba dvě miliardy eur (50 miliard Kč).