Exekuce na mBank končí, banka uhradila dlužnou částku

Praha - mBank uhradila klientovi dlužnou částku ve výši dvou tisíc korun a exekuce tím končí. Informoval o tom tiskový mluvčí banky Matej Kubinec. Banka musela zaplatit také náklady exekuce včetně dalších výdajů klienta. Exekuci nařídil Obvodní soud pro Prahu 2 v důsledku sporu ohledně blokování některých plateb kartou, který banka letos na jaře prohrála s klientem.

Banka tehdy na výzvy soudu k vyjádření žalobce vůbec nereagovala a spor prohrála prakticky jen tím, že se nebránila a neposkytla soudu žádné protiargumenty ke klientovu tvrzení. Soud už na jaře rozhodl, že banka musí zákazníkovi zaplatit soudní náklady ve výši 2 000 korun plus úroky. Protože se mBank klientovi neozvala ani poté a peníze mu neposlala, podal návrh na exekuci.

Soud pověřil výkonem exekuce Janu Tvrdkovou, shodou okolností prezidentku Exekutorské komory, která bance zaslala výzvu, aby do 15 dnů dluh klientovi zaplatila. „Dlužná částka byla vyplacena ještě před nabytím právní moci rozhodnutí soudu, takže věc je uzavřená,“ řekl dnes Kubinec.

mBank podniká v Česku

pouze jako organizační složka polské BRE Bank, formálně tedy nařízení exekuce směřovalo proti mateřské společnosti. Banka podle usnesení soudu nesměla nakládat se svým majetkem kromě běžné obchodní a provozní činnosti. Polská nízkonákladová mBank založila pobočku v Česku na podzim 2007. Na tuzemský trh přinesla model ústavu bez poplatků. Obchodní síť mBank v ČR tvoří deset finančních center a 17 mKiosků.