Ryanair bude z Brna létat do Milána, rozšíří lety do Londýna

Brno - Listopad přinese rozšířenou nabídku letů z brněnského letiště - irská nízkonákladová letecká firma Ryanair začně létat z brněnských Tuřan do Milána. Rozšíří i počet svých letů do Londýna na sedm týdně. Nová linka do Milána bude létat z Brna třikrát týdně, v pondělí, ve středu a v sobotu. Ryanair rozšíří svou nabídku služeb na brněnském letišti ve stejnou dobu, kdy přestává působit v Praze. Počet linek zde Ryanair snižoval, v současné době létá pouze do Stockholmu a Dublinu.

„Novou destinací a rozšířením letů do Londýna dokazujeme, že nízkonákladový dopravce je v České republice stále žádán,“ prohlásila obchodní a marketingová manažerka společnosti Ryanair Henrike Schmidtová. Ryanair navíc v Česku jedná o dalších možnostech pro růst, podrobnosti však Schmidtová nechtěla prozradit.

„Nové spoje souvisí s naší zimní nabídkou, uvidíme, jaká situace bude v létě příštího roku,“ vysvětlila manažerka. Letenky na novou destinaci je možné si zarezervovat již nyní. Ceny za let do Milána začínají na hranici 639 korun. Zájemci si je však musí zakoupit nejpozději do půlnoci 25. srpna.

Video Komentář Ondřeje Moravanského
video

Komentář Ondřeje Moravanského

Komentář Ondřeje Moravanského

1708

Reportáž Anety Hronové

Také ředitel brněnského letiště Tomáš Plaček vítá rozšíření na svém působišti. Podle něj ale není pravděpodobné, že by se Brno v nadcházejících třech letech mohlo stát jednou ze 44 základen Ryanairu: „Je tam spousta podmínek, které je nutné splnit, technicky i obchodně. Je to také otázka strategie expanze na východ.“

Letiště Brno jedná i s dalšími zájemci. S vedením Ryanairu pak letiště diskutovalo především otázku opětovného spojení Brna s některou z lokalit ve Španělsku. „Do budoucna snad nejsou uzavřeny dveře, určitě to ale není otázka letošního roku,“ prohlásil Plaček.

Zároveň však vedení brněnského letiště řeší opačný problém, tedy možnost zrušení spojení s Prahou, které denně zajišťuje ČSA. „Bylo by to velmi nepříjemné pro rozvoj regionu a města. Region by se odřízl, cestující by museli hledat náhradu, například ve Vídni,“ uvedl Plaček. Tato otázka bude vyřešena do prvního listopadu, tedy termínu zahájení zimního leteckého provozu.

V současnosti létají z letiště v Brně-Tuřanech čtyři pravidelné linky - do Prahy, Londýna, Zadaru a Moskvy. Linka do Moskvy byla v letošním roce posílena, létá již třikrát týdně. Novinkou je letní spojení do chorvatského Zadaru, které spustila společnost Job Air. Na této trase se létá dvakrát týdně, vytíženost této linky je zhruba padesátiprocentní. Linka do Londýna má v současné době vytíženost více než devadesátiprocentní. Z brněnského letiště létají charterové spoje zhruba do 26 destinací, například Maroka, Tuniska, Řecka, Bulharska či Španělska.