Ministerstvo financí propustí 911 úředníků

Praha - Ministerstvo financí a jeho podřízené organizace, jako je třeba daňová nebo celní správa, opustí ještě do konce roku 911 zaměstnanců. Samotné ministerstvo opustí 135 úředníků. Řekl to ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). To je však podle něj jenom první fáze, kdy se pouze ruší pracovní místa.

Druhou, reformní fázi podle něj přinese až projekt jednotného inkasního místa. To znamená, že místo čtyř současných správců daně bude jen jeden. „Daňový poplatník to také bude mít daleko jednodušší, protože bude odvádět své přímé odvody jenom na jedno místo a také jen z toho jednoho místa mu bude chodit kontrola,“ řekl ministr.

Tento krok podle něj přinese úspory v řádu tisíců lidí, a to nejen na ministerstvu financí, ale i na ministerstvu práce a ve zdravotních pojišťovnách.

Místopředseda ČSSD Milan Urban plán na zřízení jednotného inkasního místa podporuje. „Já si myslím, že to je dobrý krok, pokud bude proveden manažersky, profesionálně, což zatím nemám důvod zpochybňovat, tak určitě se dá počítat s nějakým obecným souhlasem (ČSSD) při projednávání v Poslanecké sněmovně,“ řekl.