Kabinet původně prosazoval úplné zrušení sociálního příplatku, po jednání s národní radou však přistoupil na kompromis. Sociální příplatek bude až do roku 2012 vyplácen rodinám, kde jeden rodič pečuje o dlouhodobě nemocné dítě, dlouhodobě zdravotně postižené dítě nebo těžce zdravotně postižené dítě. Dále bude náležet rodinám, kde alespoň jeden z rodičů pečující o dítě je sám nezaopatřeným dítětem, tedy je mu méně než 26 let.
„Vláda k reformám opravdu přistoupila trochu jednoduchým způsobem. Chápu, že je potřeba okamžitě ušetřit nějaké peníze, ale jenom škrtáním se těžko dostaneme k reformním krokům. Já se obávám, že nakonec stejně zůstane jenom u samotného škrtání,“ uvedl Krása v pořadu Hyde Park ČT24.

Hyde Park ČT24
Hyde Park ČT24
Naše zprávy a vaše názory, první interaktivní zpravodajství v ČR
Rozhovor s Lenkou Kohoutovou a Jindřichem Kadlecem
Samotné reformní kroky předseda rady z dlouhodobého hlediska naopak považuje za prospěšné. „Určité sjednocení dávek - pravděpodobně jedna dávka pro lidi se zdravotním postižením, jasná kritéria posuzování nároků na dávky, to nám dnes všechno chybí. Možná vláda také přistoupí k sociálnímu pojištění na sociální služby, což já bych velmi uvítal,“ řekl.
Krása v minulosti zastával poslaneckou funkci a působil v řadách ODS či Unie svobody. Současná sociální politika pravicových stran se podle něho vzdálila tehdejším principům. Vláda prý pouze prosazuje plošné škrty bez rozdílu, které neodpovídají konzervativním zásadám „ohodnotit jednotlivce a přesně stanovit, jakou potřebuje veřejnou podporu“. Státní systém tak nepodporuje soužití postižených ve společnosti, míní Krása.