Ryan Hoagland and Beth Sevillová jsou manželé a majitelé malé počítačové společnosti. Z bytu mají výhled na sanfranciský záliv s mostem Golden Gate. Nápad nevznikl před lety náhodou. Manželé totiž bydleli v přízemí a dívali se do křoví. Ryan si dal práci a sestrojil model New Yorku z perspektivy padesátého patra, který pak strčil na parapet. Rozvoj digitalizace pomohl jeho myšlenku dokonale zrealizovat, a tak vznikl projekt virtuálního okna.
Na stěnu obýváku - dvě LCD obrazovky. Jeden interaktivní počítačový program. Do blízkosti displayů - infračervené senzory pohybu z ovladačů Nintenda Wii. Jediný zádrhel je, že majitel luxusního výhledu musí nosit na krku tuhle „ozdobu“, která senzorům sděluje, kde se nachází. S jejím pohybem se scéna na obrazovce mění, aby odpovídala iluzi pohledu ze skutečného okna.

Digitální okno
Kancelář bez oken se změní třeba v letní letovisko
„Je tolik míst, kde si tímhle můžete rozšířit svůj životní prostor. Třeba máte v práci kancelář bez oken, to ale neznamená, že to musí vypadat, jako těsný kamrlík. Sedíte u psacího stolu, pohnete hlavou, perspektiva se posune a získáte pocit, že tam je něco víc,“ řekl počítačový designér a spolumajitel firmy Winscape Ryan Hoagland.
Možností využití je nespočet. Kromě kanceláří a bytů se mohou virtuální okna objevit třeba v nemocnicích. Ovladač Wii má časem nahradit technologie Microsoftu Kinech, se kterou by měla odpadnout nutnost závěsu na krku. Ryan nemá o budoucnost své firmy strach, přestože světem cloumá ekonomická krize.
