Titulem Vinařství roku 2010 se pyšní Bohemia Sekt

Praha - Čelní umístění druhého ročníku soutěže Vinařství roku dnes získala společnost Bohemia Sekt, která je největším českým výrobcem vína. Výsledky soutěže Vinařství roku 2010 byly dnes večer vyhlášeny v pražské Lucerně. Do letošního finále postoupilo šest účastníků soutěže, a to Bohemia Sekt, Moravíno a Znovín Znojmo a vinaři František Mádl, Vladimír Tetur a Josef Valihrach.

Bohemia Sekt jako vítězná společnost získala originální bronzovou plaketu a bude uvedena do Síně slávy vinařství ČR zřizované v Národním vinařském centru ve Valticích. Titul může neomezeně dlouho užívat pro své marketingové účely, bude však muset uvádět, v jakém roce ocenění získala.

Ocenění Vinařství roku se liší od dosavadních soutěží v zemi, při nichž mezi sebou většinou jednorázově zápolí jednotlivými výrobci vybraná vína. Při soutěži je totiž posuzována celoroční práce podniku, který je navíc hodnocen podle řady kritérií.

Video Vinařství roku 2010
video

Vinařství roku 2010

„Naší snahou je ocenit skutečně nejlepší vinařství v České republice, což dosud žádná jiná vinařská soutěž neumožňovala. Že jdeme správným směrem, nám potvrdily pozitivní reakce nejen mnohých vinařů, ale i odborníků a veřejnosti,“ uvedl Martin Půček, tajemník Svazu vinařů ČR. V prvním ročníku soutěže Vinařství roku zvítězila společnost Vinselekt Michlovský.

Soutěž prošla po prvním ročníku slavnostního udělení titulu Vinařství roku několika změnami. Nová pravidla dávají větší šance uspět vícero zúčastněným společnostem a myslí také na veřejnost. „Počet finalistů jsme rozšířili na šest - na tři zástupce právnických osob a tři zástupce osob fyzických,“ uvedl Půček. Nově mohla finalistům posílat hlasy i veřejnost.

Degustace
Zdroj: www.flickr.com/photos/vinbordeaux
Autor: ČT24