Potraviny by měly zdražit až o desetinu, tvrdí výrobci

Praha – Ceny potravin v Česku jsou neúměrně nízké. Na světových trzích ceny potravinářských komodit v posledních měsících vzrostly až o desítky procent a roste i cena dalších vstupů. Podle výrobců potravin, by se proto mělo začít se zvyšováním cen i na pultech českých obchodů. Optimální by bylo zdražení o osm až deset procent. Tomu ale zatím brání obchodní řetězce, které drží nízké výkupní ceny, tvrdí prezident Potravinářské komory Miroslav Toman.

Potraviny by měly zdražit i v Česku. „Obchodníci by toto zvýšení cen měli akceptovat a je potřeba, aby si spotřebitelé zvykli, že potraviny nemohou stále fungovat jako sociální polštář, tedy že jejich ceny budou za každou cenu nízké, a to na úkor výrobců a zemědělců,“ uvedl Toman. Kromě ceny komodit potravinářům stále rostou ceny energie, pohonných hmot či lidské práce.

„Ceny zemědělských komodit na burzách v posledních několika letech prudce rostou,“ podotkl Toman. Jako příklad uvedl kukuřici, jejíž cena v Evropské unii meziročně vzrostla více než o polovinu. Téměř o pětinu zdražilo v Evropě například také máslo. Růst cen je celosvětový. Například v jižní Americe se podle Tomana meziročně zvýšila cena hovězího masa téměř o 90 procent.

Pokud české obchody nezdraží, hrozí podle potravinářů to, že řada domácích výrobců skončí. Česko by se tak mohlo stát závislé na dovozu potravin. „Je více než zřejmé, že vystavit se takřka absolutní závislosti na dovozech se musí zákonitě projevit nejen v omezení domácí potravinářské, ale i zemědělské výroby, ale také na zvýšení cen pro konečného spotřebitele,“ varoval Toman.

Prezident svazu obchodu: Zdražování je nevyhnutelné

Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Zdeněk Juračka v reakci na Tomanovo vyjádření řekl, že obchodníci podobné cenové požadavky od výrobců potravin očekávali. „My je samozřejmě respektujeme, protože ceny potravin rostou na celém světě,“ uvedl.

Ziskovost podle něj ale nyní potřebují zvýšit nejen zemědělci a výrobci potravin, ale také maloobchodníci, protože polovina z nich je ve ztrátě. „U potravin je naše ziskovost do jednoho procenta, což při rostoucích nákladech na energie a dopravu nelze udržet,“ podotkl Juračka. Obchodníci tak podle něj nemohou očekávaný nárůst cen potravin tlumit na úkor svých marží.

Ke zdražování přispěje i plán na zvýšení DPH

Ceny energií, komodit a dalších vstupů ale zřejmě nezůstanou jediným impulzem, který přispěje ke zdražování potravin na pultech obchodů. Od příštího roku vládní koalice plánuje kvůli důchodové reformě zvýšení nižší sazby daně z přidané hodnoty z 10 na 14 procent. O rok později by se měla vyšplhat až na 17,5 procenta. Do nižší sazby přitom nyní spadají právě potraviny.

Světové ceny potravin loni prudce vzrostly a index cen potravin Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO) se minulý měsíc vyšplhal na nové rekordní maximum. Organizace se obává, že prudký růst cen ropy by mohl vést k dalšímu zdražování potravin. V polovině března generální ředitel FAO Jacques Diouf prohlásil, že světu hrozí kvůli růstu cen a snižování zásob potravinářských komodit podobná potravinová krize jako v roce 2008.