Do Česka se vracejí investoři, kupují hlavně sklady

Praha – Zájem zahraničních investorů o nemovitosti v Česku po třech letech opět roste. V prvním čtvrtletí tu nakoupili objekty za 8,3 miliardy korun, což je proti minulému roku nárůst o 170 procent. Prodávaly se hlavně sklady. V hledáčku mají Česko především Němci, Američané, Britové a Francouzi.

Česko veze na vlně zájmu investorů o celý středoevropský region. „Ekonomika se jako jedna z mála z ekonomik střední a východní Evropy otřepala, nebo se otřepává a ty firmy a investoři to vidí a mají zájem se na tom podílet,“ míní investiční konzultant King Sturge Jan Kovařínský.

V současnosti je v Česku na 3,7 milionu čtverečních metrů skladů a industriálních budov. V následujících letech by měla nová logistická centra ještě vyrůst. Tak velký boom, jako tomu bylo v posledních deseti letech, se ale už čekat nedá. Přesto realitní experti tvrdí, že to nejhorší má Česko už za sebou, a to nejen v logistice. „Česká republika si vede poměrně dobře, pomalu se začíná odrážet ode dna. Máme blízko Německu a Německu se daří dobře,“ věří tajemník Asociace realitních kanceláří Jan Borůvka.

Video Komerční nemovitosti se zase prodávají
video

Komerční nemovitosti se zase prodávají

Podle prvních odhadů by měl letos objem obchodů s komerčními nemovitostmi dosáhnout až jedné miliardy eur.