Americká kina opět táhnou diváky

Los Angeles - Americkým filmařům opět začínají růst tržby. Během uplynulého víkendu, prodlouženého státním svátkem, vydělaly filmy uvedené v kinech celkem 280 milionů dolarů. O 25 milionů tak překonaly rekord z roku 2007. Například komedie Pařba v Bangkoku vydělala jen během prvních pěti dnů v amerických a kanadských kinech 137 milionů dolarů.

„Film Pařba v Bangkoku teď o víkendu zažil obrovský úspěch. Za úvodní víkend dosáhl nejlepších výsledků, jaké kdy měla nějaká komedie,“ uvedl Georg Szalai z magazínu Hollywood Reporter.

Nový hit tak předstihl i druhý díl Kung Fu Pandy a čtvrtý díl Pirátů z Karibiku s Johnym Deppem. Pro americký byznys jsou to dobré zprávy, jelikož letošní tržby jsou zatím zhruba o devět procent nižší než vloni. Filmaři ale doufají, že léto diváky do kin znovu přitáhne.

Video Hollywood
video

Hollywood

Na plátnech se navíc objeví další díly osvědčených trháků. „Udělat úplně nový hollywoodský film je dnes extrémně drahá záležitost. Studia proto raději utrácí peníze za známé série a točí další díly,“ přiblížil Georg Szalai. Diváci se tak dočkají třeba dalšího dílu X-Mana nebo Transformers. Americké diváky už ale netáhnou 3D kina. Proti loňsku o ně, na rozdíl od ostatních zemí, postupně ztrácejí zájem.

Johnny Depp a Pénelope Cruz ve filmu Piráti z Karibiku
Zdroj: Disney