KKCG krouží kolem Eso travel

Praha – Český trh zájezdů čeká vlna akvizic. To nadále posílí skupiny kolem největších tuzemských cestovních kanceláří. Investiční apetit má především finanční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka, která vlastní cestovní kancelář Fischer. Zájem má však nejspíš jen o tuzemské firmy. Píše o tom dnešní deník E15.

Firma Karla Komárka podle informací E15 krouží kolem velké cestovní kanceláře Eso travel. O kancelář, která se specializuje na luxusní zájezdy pro vyšší příjmové vrstvy, se v tak následujících měsících zřejmě strhne největší souboj. Polovinu firmy vlastní Tomáš Cikán, druhou polovinu Čedok z turecko-americké skupiny Odien. Cikán přitom chce, aby Čedok dokončil úplné převzetí jeho původní firmy. „S Čedokem vyjednávám půl roku. V případě, že se neprotneme na ceně, jsem rozhodnut vykoupit jejich polovinu. Pak jsem ochoten prodat Eso travel jako celek,“ tvrdí Cikán. S Čedokem se chce domluvit do konce listopadu, na zpětný odkup poloviny Čedoku prý má opci.

Investiční ředitel KKCG a člen představenstva Miloslav Vyhnal:

„Máme nyní rozjednané čtyři investiční příležitosti v cestovním byznysu. Z logiky věci máme silné kapitálové zázemí a nemáme problém cokoli financovat.“


Na KKCG zřejmě přijde řada právě, pokud se Cikán s Čedokem nedohodne. Finanční skupina je známá rychlostí jednání, což předvedla na letošní akvizici jedničky na trhu lyžařských zájezdů, CK Nev-Dama, za kterou zaplatila stovky milionů korun. Právě Nev-Damu podle některých zdrojů vyfoukla KKCG Odienu, který o převzetí lyžařské cestovní kanceláře jednal dlouhé měsíce. Odien má nyní navíc problémy s akvizicí CK Firo-tour, kterou společnost ohlásila před více než rokem. Proč se zatím transakce neuskutečnila, není zcela jasné. Obchodu mohou bránit například neshody kolem ceny.

Dalším velkým lovcem je CK Exim Tours

Vedle KKCG pak chystá velkou expanzi i největší tuzemská cestovní kancelář CK Exim Tours. Ta se poohlíží hlavně na Balkáně, ale své zraky upírá například i do Nizozemska a Francie. „Vedeme jednání s velkým touroperátorem v Srbsku a dvěma cestovními kancelářemi v Chorvatsku,“ tvrdíobchodní ředitel Eximu Jan Koláčný. Jde prý o společnosti z vedoucí pětky tamních trhů. Exim Tours připouští, že má zájem pouze o nákup nejméně 51 procent akcií.