Pražská plynárenská opět podražuje

Praha - Pražská plynárenská od listopadu opět zvýší prodejní ceny zemního plynu pro domácnosti. Cena vzroste až o 3,7 procenta, tedy o desítky korun měsíčně. Společnost zvýšení vysvětluje nepříznivým vývojem nákupních cen zemního plynu. Přitom už v srpnu Pražská plynárenská oznámila zvyšování cen pro domácnosti, které nastalo k dnešnímu dni.

Domácnost využívající plyn pro vaření, ohřev vody a topení se spotřebou 19 MWh ročně zaplatí od listopadu o 65 Kč víc než dosud, to znamená nárůst o 3,72 procenta. 

Pražská plynárenská přitom již v srpnu oznámila zvyšování cen pro domácnosti. Například domácnost při roční spotřebě 20 megawatthodin si od října připlatí měsíčně 87 korun, tedy o téměř pět procent víc, než byla předchozí úroveň.   

Listopadové zvýšení cen Pražské plynárenské se pohybuje okolo úrovně 3,5 procenta. Domácnosti, která využívá zemní plyn k vaření, ohřevu vody a topení v bytě se spotřebou 7,6 MWh ročně, stoupne měsíční účet o 26 korun, tedy o 3,22 procenta. Domácnost s roční spotřebou 12 MWh si od 1. listopadu připlatí 41 korun, což představuje zvýšení o 3,52 procenta. Firma nabízí cenové zvýhodnění pro zákazníky starší 65 let a držitele průkazu ZTP/P. 

Již v pátek informovala o listopadovém zvýšení cen společnost RWE Trangas, která počítá se zdražením v průměru o 5,2 procenta. Společnost E.ON ceny plynu nezvýší, v červnu ale zvedl E.ON ceny o sedm procent.