Google spustil v Argentině nový vzdělávací projekt

Buenos Aires - Google vybaví argentinské školy počítači i aplikacemi z programu Google Education. Ten přinese dětem zcela nové metody výuky. Argentinu si firma nevybrala náhodou - její operační středisko v Buenos Aires spojuje celou Latinskou Ameriku, tedy region, v němž Google roste nejrychleji.

Argentina chce vyměnit školní tabuli za notebook s wi-fi připojením. Projekt mobilní digitální třídy si vyzkoušelo 280 dětí na předměstí Buenos Aires. „Když mají žáci cvičení z matematiky, učitelé jim dají zadání a pak to nechají na nich. Žáci si najdou postup na internetu, pak ho vypracují a výsledky předají ostatním. Při tom všem spolupracují,“ prohlásil ředitel školy Claudio Baisi. 

Každý žák má vlastní účet s aplikacemi Google, který si postupně osahává a upravuje podle přání. Celá třída má pak společný přístup na zabezpečený prostor - takzvaný „cloud“ neboli mrak. V něm mohou žáci psát, upravovat a navzájem sdílet dokumenty v reálném čase. „Myslím, že v dnešní době je nutné, aby vlády podporovaly takové projekty a aby pomáhaly dětem co nejjednodušeji vstoupit do našeho globálního světa a naučit se, jak funguje,“ podotkl tajemník lidského rozvoje Malena Galmarini de Massa.

Argentina chce díky Googlu vylepšit pověst škol 

Pro Google program není pouze charitou, od vzájemné spolupráce si slibuje inspiraci, jak vzdělávací programy rozšiřovat v budoucnu. Argentina zase chce podobnými projekty vylepšit špatnou reputaci státních škol a zlepšit vyhlídky dnešních dětí.

Google plánuje rozšířit program do dalších 56 škol do konce roku 2011. Pomocí on-linových kurzů chce také vzdělávat učitele.