Czech Connect Airlines nebude létat, podala návrh na insolvenci

Praha - Letecká společnost Czech Connect Airlines na sebe dnes podala ke Krajskému soudu v Ostravě návrh na zahájení insolvenčního řízení. Od této soboty do konce zimního letového řádu 24. března pozastaví letecký provoz. S cestovními agenturami a s cestujícími budou projednány možnosti zajištění náhradního řešení přepravy.

Podle webu společnosti provozuje Czech Connect Airlines pravidelné linky teprve rok. Loni firma přepravila na svých linkách více než 108 000 cestujících. Dvěma Boeingy 737 pravidelně létá z několika českých letišť do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Rostova na Donu.

Czech Connect Airlines do konce roku 2010 působila pod názvem Central Charter Airlines a zabývala se výhradně charterovou přepravou. Od loňského ledna společnost změnila jména a vedle nepravidelné přepravy začala provozovat spojení na vícero linkách mezi českými a ruskými městy.

„Majitelé Czech Connect Airlines a.s. spolu s managementem nyní intenzívně hledají cesty k záchraně společnosti a k minimalizaci dopadů na zákazníky, zaměstnance a obchodní partnery,“ stojí v prohlášení firmy.


Podle dřívějších informací serveru iDnes.cz patřily Czech Connect Airlines původně do skupiny ostravského podnikatele Daneše Zátorského. Loni Zátorský část firmy prodal ruskému podnikateli Zajakinovi. Firma sídlí v Ostravě.

Problémy má podle iDnes i firma Zátorského Job Air - Central Connect Airlines. Na ni podali tento týden insolvenční návrh zaměstnanci, kterým dluží mzdy. K návrhu se chce připojit například i Letiště Brno.