Prodejny Gigagsport v Česku a na Slovensku skončí

Praha - Rakouská obchodní skupina Kastner & Öhler letos v Česku a na Slovensku uzavře všech 12 prodejen se sportovními potřebami a módou Gigasport. S odvoláním na agenturu APA o tom informuje internetová verze rakouského deníku Die Presse. České a slovenské prodejny Gigasport mají být zavřeny v polovině letošního roku. Obchodní řetězec Gigasport nyní patří mezi čtyři hlavní hráče na českém trhu se sportovními potřebami a módou.

Ředitel skupiny Kastner&Öhler Andreas Zinschitz rozhodnutí zavřít 11 českých a jednu slovenskou prodejnu Gigasport zdůvodnil tím, že se jejich hospodaření výrazně zhoršilo a výhled do budoucna není příznivý. Rakouská společnost by podle něj musela znovu investovat značné finanční částky do oživení prodeje v Česku a na Slovensku, takže raději zvolila variantu uzavření prodejen.

Řetězec Gigasport se v Česku potýkal s výrazným poklesem tržeb. V roce 2010 se jeho tržby propadly z 589 milionů korun v roce 2009 na necelých 420 milionů korun. Hospodaření tuzemských prodejen Gigasport skončilo v roce 2010 ztrátou 1,4 milionu korun. Společnost Kastner & Öhler už předloni zavřela dvě prodělečné prodejny Gigasport v Ústí nad Labem a Ostravě.

„Pokles tržeb je způsoben výrazně nižšími příjmy domácností v Česku. Nutné vládní reformy se negativně odráží v maloobchodním prodeji a úbytek zákazníků je patrný,“ uvedlo ve výroční zprávě za rok 2010 vedení české pobočky Kastner & Öhler. Loňské výsledky hospodaření prodejen Gigasport zatím nebyly zveřejněny.

Obchod s oděvy
Obchod s oděvy

Kvůli vysokým ztrátám zavřel své prodejny v Česku v roce 2010 také největší irský prodejce sportovního oblečení Lifestyle Sports. V roce 2007 skončila v konkurzu společnost X-Sport, která v Česku a na Slovensku provozovala 91 obchodů se značkovým sportovním oblečením a obuví.

Rakouská obchodní skupina Kastner & Öhler nyní podniká v Rakousku, v Česku, ve Slovinsku a na Slovensku, kde dohromady provozuje 49 prodejen se sportovním zbožím.