Autosalon v Ženevě: Nejrychlejší Ferrari, terénní Bentley, novinka od Seatu

Ženeva – O uchvácení návštěvníků se bude na ženevském autosalonu ucházet celkem 140 novinek. Veřejnosti se autosalon otevře ve čtvrtek, nyní je přístupný pouze novinářům. K vidění bude klasika, ale i neotřelý luxus. Škoda představila pětidveřové Citigo, zájem vyvolal ale především nový Seat Toledo, jehož téměř přesnou kopií by měl být i model Škody Auto, novinka Lamborghini a Ferrari.

Rapid a Toledo – budou se lišit pouze v detailech

„Dá se říct, že Seat Toledo je Škoda Rapid, půjde jen o detaily, ve kterých se budou lišit. Základ vozu, technika, design bude téměř totožný,“ říká Jakub Rejlek, šéfredaktor Faster Magazine.


V Ženevě poprvé ukázáno i pětidveřové Citigo

Nově je zveřejněn i kompletní ceník pětidveřové verze. Základní model startuje na 189 900 korun, což je o 10 000 více než u třídveřové verze. Vrcholné provedení Elegance bude stát 229 900 korun.

Všichni autorizovaní obchodníci Škody v Česku již začali na pětidveřové Citigo přijímat objednávky. První vozy se k zákazníkům dostanou na přelomu března a dubna 2012. Uvedení v zahraničí firma chystá na květen.

Video Rozhovor s Janem Černým
video

Rozhovor s Janem Černým

Rozhovor s Janem Černým

060312

Reportáž Jana Černého

S novinkami přichází Kia i Hyundai

Z Nošovic přijel nový Hyundai i30 kombi. Kia zase ze slovenského závodu vysílá do boje o zákazníka druhou generaci svého modelu CEED. „Nový model s tím původním má společné jen jméno, tak doufáme, že bude mít společné to, že bude i úspěšný,“ říká Vít Pěkný, generální ředitel Kia ČR.

Do Ženevy zamířil i luxus

Bentley návštěvníkům představí obří terénní studii, která by se do výroby měla dostat do tří let. Trend by měly následovat i Lamborghini nebo Maserati. „Myslíme, že tento segment je pro nás dobrou příležitostí, mezi SUV budeme ale na samotné špičce,“ říká Alasdair M. Stewart, ředitel marketingu Bentley.

Hvězdou je nejrychlejší silniční Ferrari všech dob. Nový model F12 Berlinetta má pod kapotou 740 koní a při sešlápnutí plynu dosáhne rychlosti 340 km/h. Nejdražším autem výstavy je otevřený Lamborghini Avetnador, jediný vyrobený kus si odveze sběratel, který za něj zaplatil přes 50 milionů korun.