Eltodo se nakonec prodávat nebude

Praha - Vlastníci společnosti Eltodo, která spravuje například osvětlení v Praze a dalších městech, firmu nakonec neprodají. Dnes to oznámil mluvčí Eltoda Jan Rafaj. Původně mělo firmu převzít konsorcium J&T a Natland Group, které na konci loňského roku zvítězilo ve výběrovém řízení. Plánovanou transakci schválil i v únoru antimonopolní úřad.

„Eltodo je zdravá a silná firma, nebudeme ji prodávat pod cenou,“ komentoval změnu prezident a majoritní vlastník skupiny Eltodo Libor Hájek. Nevyloučil však, že by firma mohla být k prodeji nabídnuta znovu. Žádný termín ale nestanovil. Prodejní cena Eltoda nebyla zveřejněna. Podle informací Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže měl Natland získat akcie, které představovaly stoprocentní podíl na základním kapitálu a hlasovacích právech v Eltodu.

Eltodo se kromě správy a údržby veřejného osvětlení v desítkách českých měst a obcí zabývá technologií pro dopravní infrastrukturu, kam patří nejrůznější řídicí, informační a parkovací systémy. Eltodo technologicky zabezpečovalo například výstavbu nejvýznamnějších českých tunelů, včetně Strahovského v Praze a Klimkovic u Ostravy. Podílelo se i na stavbách tunelů na Slovensku a v Turecku. Do skupiny patří i firma Vegacom, působící v oblasti komunikačních technologií. Tržní obrat skupiny Eltodo v roce 2010 přesáhl čtyři miliardy korun.