Nové brýle od Googlu: Umí se připojit k internetu i fotit

Washington - Google přichází s novým trhákem. Ve středu totiž americká společnost představila brýle, které mísí skutečný a vysněný svět. Svému majiteli nabízejí fotografování i internet. Brýle jsou zatím prototypem a nedají se koupit. Společnost se nyní chce soustředit na reakci zákazníků k videu, které připravila na stránku Google+. „Sdílíme s vámi tuto informaci nyní, protože chceme o projektu začít mluvit a získat od vás cenné návrhy,“ tvrdí Google.

Video je natočeno z pohledu nositele brýlí, který prochází New Yorkem a zadává svým brýlím úkoly jako pořídit fotku a umístit ji na Google+. Ptá se také brýlí, kudy má jít nebo jaké bude počasí. Brýle ho také upozorňují, když je někde poblíž kamarád.

Bridget Careyová, šéfredaktorka webu CNET:

„Lidé téměř nezvládají smskovat a jít ve stejný okamžik, aniž by se pozastavili, takže teď budeme díky této technice přímo na našem obličeji moct komunikovat s přáteli nebo sledovat mapu.“


Brýle by se mohly stát každodenní součástí našeho života

Google je největším internetovým vyhledávačem a nabízí řadu dalších služeb. Brýle by mohly být podle agentury Reuters cestou, jak více propojit tyto onlinové služby a jejich reklamy s každodenním životem uživatelů.

Video Google představil zázračné brýle
video

Google představil zázračné brýle

Dle agentury Reuters zatím není jasné, kdy se brýle budou prodávat. Podle něj se ale Google vždy snaží zaměřovat na technologie, které mohou být k dispozici relativně brzy a ne až třeba za deset let. Brýle se prý vyvíjejí necelé dva roky a členové vývojového týmu je budou zkoušet na veřejnosti.

Futuristické brýle také vyvolávají otázky ohledně narušování soukromí. Jak moc společnost zasáhne do osobních údajů a informací o aktuálním pobytu? „Jsme tak trochu jako na divokém západě, co se týče našeho soukromí a toho, jaké informace o sobě zveřejňujeme a co s nimi firmy dělají. To jsou všechno otázky, které by měl Google zodpovědět, a měl by být velmi konkrétní, jestliže spustí něco takového,“ dodala Careyová.