Šéf Yahoo kvůli vylepšenému životopisu odstoupil

New York - Generální ředitel Yahoo Scott Thompson (54) poté, co uváděl v životopise nepravdivé údaje ohledně dosaženého vzdělání, odstoupil. Informovala o tom dnes ve zvláštní zprávě společnost. Ve funkci ho dočasně nahradil šéf globálních médií Yahoo Ross Levinsohn.

Správní rada Yahoo jmenovala s okamžitou platností Freda Amorosa svým předsedou. Amoroso ve funkci nahradil Roye Bostocka, který se dál hodlá podílet na zlepšení činnosti správní rady. Yahoo podle zprávy rovněž dosáhla urovnání s akcionářem Danielem Loebem z hedgeového fondu Third Point. Právě fond zjistil, že Thompson nemá vysokoškolský titul z informatiky, přestože to uvádí ve svém oficiálním firemním životopise a v dokumentech pro Komisi pro cenné papíry a burzy. Fond Third Point vlastní 5,8 procenta akcií Yahoo.

Levinsohn bude dohlížet na denní operace firmy „s podporou manažerského týmu společnosti,“ uvádí se ve zprávě. Thompson byl do vedení Yahoo vybrán zhruba před pěti měsíci, kdy nahradil tehdejší šéfku Carol Bartzovou, za jejíhož vedení firma upadala. Předtím vedl firmu PayPal. Yahoo má už čtvrtého výkonného šéfa za pět let.

Yahoo
Zdroj: ISIFA/EPA
Autor: EPA/YAHOO INC.