Český podnikatel tráví v práci více času než ten zahraniční

Praha - Čeští podnikatelé stráví mnohem více času mimo domov než jejich kolegové ve světě. Vyplývá to z indexu, který porovnává ukazatele mapující rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem mezi 16 tisíci profesionály ve více než 80 zemích. Ve světě se rovnováha mezi pracovním a soukromým životem zlepšuje. Na 56 procent českých pracovníků míní, že pracují více než v roce 2010.

Index v ČR je 20 bodů pod celosvětovým průměrem 124 bodů. „Zveřejnění nového Indexu rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem přináší povzbudivé zprávy od pracovníků z celého světa. Říkají, že se jejich rovnováha mezi pracovním a soukromým životem zlepšuje. Pracovní život Čechů ale nepříznivě ovlivnily nepříznivé ekonomické podmínky a následky krize,“ komentoval výsledky generální ředitel společnosti Regus pro ČR Serge Dupaux.

Databáze společnosti Regus obsahuje více než milion podnikatelů z celého světa. Respondenti byli dotazováni na svou pracovní dobu, spokojenost s množstvím času stráveného doma nebo s rodinou, a na jejich názor na to, zda v celkové rovnováze mezi jejich pracovním a soukromým životem došlo ke zlepšení. Regus je největším světovým poskytovatelem flexibilních pracovišť.