Za benzin dají řidiči výrazně nižší částku

Praha - Ceny benzinu i nafty v uplynulém týdnu opět klesly, tentokrát výrazně. Natural 95 mohli řidiči tankovat za průměrně o 52 haléřů nižší cenu, tedy 37,10 koruny za litr. Snížení cen nebylo tak výrazné u nafty, litr stál průměrně 36,70 koruny. Nejdražší pohonné hmoty tankují řidiči v Praze. Vyplývá to z údajů společnosti CCS.

Zdroj: ISIFA/Getty Images Autor: Jeff J. Mitchell

Ceny benzinu klesly o desítky haléřů ve všech krajích

Průměrná cena Naturalu 95 se ve všech regionech dostala pod 38 korun za litr. Cena Naturalu 95 v Praze je 37,97 koruny za litr. Po metropoli je nejdražším regionem Jihomoravský kraj, kde motoristé platí za benzin o haléř méně než v Praze. Následují Moravskoslezský a Olomoucký kraj s cenou benzinu 37,69 Kč za litr.

Nejméně platí za Natural 95 řidiči na Plzeňsku, kde cena klesla na 36,21 koruny za litr. V Jihočeském kraji se benzin prodává za 36,22 koruny za litr.

Nafta je stejně jako benzin nejdražší v hlavním městě. Pražští motoristé ji tankují za 37,31 koruny za litr. Následuje Jihomoravský kraj s cenou benzinu 37,28 koruny za litr.

Nejlevnější naftu lze pořídit v Ústeckém kraji, kde stojí 36,12 koruny za litr. V Jihočeském kraji ji řidiči tankují za 36,22 koruny za litr.

Video Reportáž Zuzany Luňákové
video

Reportáž Zuzany Luňákové